2. Velká venkovní hra 

sobota 13. 6. 2020


Kbely


Mamko, taťko, babi, dědo, bráško, sestřičko, kamarádi... pojďme si hrát a poznat něco nového.

NAUČNÁ DOBRODRUŽNÁ HRA PRO JEDNOTLIVCE I CELOU RODINU NEBO SKUPINU

Každý jednotlivec nebo tým dostane mapu se zakreslenými body, kde na Vás budou čekat úkoly vztahující se k tomu danému místu. Úkoly budou různého typu a měl by je zvládnout každý. Nejlepší je pracovat v týmu, kdy víc hlav, víc ví. Navštívíte místa známá i neznámá a rozšíříte tak své obzory. Na mapě bude okolo 30 zakreslených kontrol. Každá splněná kontrola včetně úkolu bude za jeden bod. Mezi body se lze pohybovat pěšky, na kole, koloběžce, odstrkovadle, odrážedle, v kočárku, vozíku a MHD. Naopak jsou zakázaná osobní vozidla a motorky. Počet navštívených bodů je na každém. Někomu bude stačit pár kontrol v blízkém okolí startu. Jiný se vydá do míst vzdálenějších, kde třeba ještě nebyl.

Hra bude probíhat pouze na území Kbel. Úkoly budou oproti loňskému roku méně sportovní a více poznávací. Navštívíte vybraná kbelská NEJ, historická nebo opomíjená místa, zajímavosti, pamětihodnosti...atd

Termín hry: sobota 13. 6. 2020 v čase 9:00 - 20:00 hod.

Pořadatel: RS SPORT

Místo startu hry: areál Dřeváku v horním areálu Ekocentra Prales (50.1361331N, 14.5579111E)

Místo cíle hry: vaše poslední stanoviště hry, kdy se již do místa startu nevracíte

Přihláška: online do 11. 6. 2020 12:00 hodin, poté již jen na místě omezeně do počtu vytisknutých map

Formulář přihlášky


Startovné:

  1. do 11. 6. 2020 12:00 hodin dospělí 100 Kč a děti 50 Kč (poté již jen na místě)
  2. na místě dospělí 200 Kč a děti 100 Kč


Start a registrace do hry: proběhne samoobslužnou formou 9:00 - 12:20 hod. podle vybraného času, areál Dřeváku v horním areálu Ekocentra Prales (50.1361331N, 14.5579111E) , do místa pěšky, na kole, MHD zastávka Kbely nebo vlak zastávka Praha - Kbely.

V rámci registrace obdržíte mapu, průkazku na zaznamenání kontrol a hrací kartu. Hra je intuitivní, mapa a hrací karta Vás hrou povedou.

Pokyny: ve čtvrtek 11. 6. 2020 budou zde do 12:00 hod. zveřejněny pokyny ke hře. Bude upřesněno vše důležité k účasti ke hře a také bezpečnostní/hygienická opatření podle aktuálně platných omezení státních orgánů.

Start: podle startovky. Při startu obdržíte absolventskou pohlednici a diplom.

Cíl: Po absolvování všech stanovišť nebo po ukončení hry je nutné hrací kartu ofotit a poslat na uvedený mail nebo telefoní číslo, které budou na kartě uvedeny.

Vyhlášení výsledků: výsledky budou zveřejněny druhý den do 18:00 hod. zde na webu

Přísný zákaz jakkoliv vstupovat na železniční trať v celé délce!!! Neplatí to samozřejmě na přejezdy, přechody. Pohybujte se přednostně po chodnících, stezkách, cyklstezkách, pěšinách a loukách.

Důležité je správně naplánovat trasu hry.

Pomůcky (vlastní): propiska (fixa) a mobil povinné, dále možno navigace, dalekohled, internet, jízdenka MHD


Pomůcky (od pořadatele): Mapa 1:10000, průkazka pro ražení kontrol, hrací kartu s úkoly

Úkoly: každá kontrola (zakreslený bod v mapě) bude mít svůj specifický úkol nebo poznání. Úkoly budete zapisovat do hrací karty. Každý splněný úkol Vám bude ohodnocen za jeden bod. V připadě nesplnění úkolu se tato kontrola nezapočítává co celkového ohodnocení. Některé kontroly jsou složeny z jednoho a více úkolů. Úkoly budou jasně popsány v hrací kartě.

Kontroly: označení výstražnou páskou a kleštičky pro ražení´

Výsledky: výsledky nejlepších účastníků budou vyhlášené v rámci ceremoniálu po hře. Celkové výsledky budou v nejbližších dnech vyvěšeny zde na webu, rozhodující kritérium bude počet nasbíraných bodů.

 NERUŠIT, NEZNEČIŠŤOVAT, NEPOŠKOZOVAT...

ZVÍTĚZÍ KAŽDÝ, KDO SE ZAPOJÍ A NEZŮSTANE DŘEPĚT DOMA U TV NEBO PC